skip to Main Content

Hotovostní půjčka ihned na ruku

Půjčky i bez účtu

 • Půjčka na cokoliv – nikdo se nebude zajímat o to, jakým způsobem peníze využijete
 • O půjčku na ruku bez účtu mohou žádat i zájemci s problémovou úvěrovou historií
 • Vyřízení přes internet – hotovostní půjčku na ruku získáte ještě dnes

Co dělat, když nejsou jiné možnosti

Máte problémy se splácením svých současných finančních závazků, a přesto potřebujete další půjčku? Taková situace není snadná. Víte, jaké jsou možnosti půjček pro neplatiče a zadlužené?  Často se stává, že žadateli není bankovní půjčka schválena, v důsledku čehož přistoupí k hotovostní půjčce na ruku. Co je to hotovostní půjčka na ruku, jaké má výhody a nevýhody?

Hotovostní půjčka pro každého

Jak funguje hotovostní půjčka na ruku?

Hotovostní půjčka je klasifikována jako nebankovní půjčka. Její současná krátkodobá forma funguje tak, že se obvykle vypůjčené prostředky splácejí jednorázově v dohodnutý den splatnosti. Dlouhodobou půjčku však můžete splácet měsíc, 6 měsíců, 12 měsíců nebo dokonce 36 měsíců, podle toho, jak vysokou částku si půjčíte a na jakých úvěrových podmínkách se domluvíte. Není pak výjimkou, že získáte půjčku na ruku ještě v tentýž den.

Každá společnost hotovostní půjčky má svá vlastní pravidla, a tedy i vlastní dobu splatnosti. Půjčka funguje tak, že si půjčíte peníze a do stanoveného data splatíte celou částku plus RPSN. Půjčíte si tedy například 25 000 korun na šest měsíců a za šest měsíců splatíte 30 000 korun, tj. půjčenou částku + RPSN. Předem byste si měli pečlivě prostudovat podmínky, protože hotovostní půjčky jsou často méně výhodné a nákladnější, zejména pokud je porovnáme s bankovními půjčkami. Nicméně se není čemu divit, o tento typ nebankovních půjček obvykle projevují zájem žadatelé, kteří neuspěli se svou žádostí v bance, jeví se tak jako rizikovější a z tohoto důvodu vyžaduje věřitel po dlužníkovi rizikovou prémii – vyšší úrokovou sazbu.

Variantou může být i půjčka na směnku

V minulosti, kdy si lidé začali půjčovat peníze, byl velmi oblíbený barterový systém. Nejprve si lidé začali vyměňovat zboží, výrobky mezi sebou, pak začali tyto výrobky prodávat za peníze a nakonec, když se lidem nedostávalo peněz, objevili možnost půjčit si na směnku, jakousi půjčku proti podpisu. Jednotlivec, který měl peníze navíc, které v danou chvíli nepotřeboval, je mohl za určitých podmínek poskytnout – jednoduše řečeno jako soukromou půjčku. Obvykle byla sepsána jednoduchá smlouva, tzv. směnka, a dohodnuty podmínky splácení. To byl počátek půjček na směnku, které známe dnes.

Existuje velké množství půjček na směnku, ale je důležité si uvědomit, že ne všechny jsou důvěryhodné. Pokud se rozhodnete půjčit si peníze tímto způsobem, pečlivě si prostudujte všechny podmínky, spočítejte si konečnou výši splátky, zjistěte, co by vám hrozilo v případě nesplácení, porovnejte několik nabídek a pak se rozhodněte pro jednu konkrétní. Na internetu jsou v zásadě nejoblíbenější následující typy půjček na směnku:

 • Hotovostní půjčka na směnku
 • Půjčka na směnku ihned
 • Půjčka na směnku s exekucí
 • Půjčka na směnku od soukromé osoby
 • Půjčka na směnku na ruku atd.

Doporučujeme vybírat pouze společnosti s kladnými recenzemi a dostupnými referencemi od jiných žadatelů a to těch, kteří si půjčku na směnku skutečně vzali. Existuje mnoho podvodných věřitelů, kteří z vás chtějí jen vytáhnout peníze, ale nakonec vás okradou nebo přivedou k bankrotu. Existují například půjčky na směnku, u kterých musíte nejprve zaplatit poplatek za zpracování/žádost ve výši 2 000 nebo 4 000 korun a teprve po jeho zaplacení vám slíbí vyplatit požadovanou částku. Tyto podvodné společnosti od vás tento poplatek vyberou a poté vás již nekontaktují a vy jste přišli o své peníze.

Každá společnost poskytující půjčky na směnku si stanoví vlastní podmínky, někdy volnější, jindy přísnější. Níže naleznete seznam základních podmínek pro půjčku na směnku, které obvykle opakují všechny společnosti a které by měly být splněny, aby byla okamžitá půjčka na směnku schválena a poskytnuta (není jich mnoho).

 • Věk 18 let
 • České občanství
 • Doklad totožnosti

Jak vypadá směnka

Když mluvíme o směnce, máme na mysli listinu, na níž jsou vymezeny dvě strany – ta, která půjčuje, a ta, která si půjčuje peníze. Ve směnce je uvedeno, kdy byla půjčka poskytnuta, jaká byla její výše, kolik bude splaceno a kdy bude splacena. Tyto směnky mohou být zneužity různými způsoby, například pokud jsou prodány třetí straně, předčasně splaceny nebo za jiných podmínek nebo jinak zneužity. Všechna tato rizika si musíte neustále připomínat. Při výběru osoby, od které si chcete půjčit, je samozřejmě nutné si nejprve ověřit její recenze nebo ji osobně poznat.

Směnka obsahuje pouze tyto informace:

 • Identifikace výstavce směnky
 • Identifikace příjemce hotovosti
 • Výše splátky, která má být splacena
 • Datum a způsob splacení

Jak požádat o hotovostní půjčku na ruku?

Některé společnosti nabízejí možnost sjednat půjčku na ruku online, jiné vyžadují osobní schůzku, někdy může stačit i telefonický hovor. Všechny společnosti vás požádají o osobní údaje včetně rodného čísla, jednoho nebo často dvou osobních dokladů. Obvykle se jedná o půjčku pro problémové klienty, proto není nutné prokazovat výši svých příjmů a ani negativní záznamy v registrech dlužníků nebývají problémem.

Před podpisem úvěrové smlouvy se dohodnete (respektive odsouhlasíte) na podmínkách splácení, délce splácení a výši přeplatku. Nezapomeňte, že hotovostní půjčky na ruku obvykle mají vyšší RPSN.

Hotovostní půjčka na ruku a zákon

Výše jsme si nastínili, jak hotovostní půjčky na ruku jako takové fungují, ale nyní se dostáváme k tomu hlavnímu. Hotovostní půjčky nejsou nijak z hlediska zákona potírány, nicméně se netěší příliš dobré pověsti a možná to je škoda. Od roku 2017, kdy začala nebankovní trh regulovat ČNB, se podmínky na úvěrovém trhu výrazně zlepšily – došlo k zastropování maximální výše úrokové sazby a omezily se predátorské praktiky. Mnoho společností tak nadále nabízí půjčky na ruku, SMS půjčky na ruku nebo dokonce půjčky na ruku bez registru – není se co divit, tento typ úvěrů je často jediným způsobem, jak se lidé se špatnou bonitou mohou dostat ze svízelné životní situace. Nicméně je důležitá také finanční gramotnost a pokud máte možnost půjčit si například v bance neměli byste zatěžovat váš rozpočet méně výhodnou hotovostní půjčkou na ruku.

Půjčka na směnku od soukromé osoby

Půjčka na směnku je určena například pro cizince a osoby s nulovým příjmem nebo dokonce se záznamem v rejstříku trestů. Chcete-li získat tento druh půjčky, vždy si přečtěte recenze věřitelů. Existují také tzv. lichvářské půjčky. Riziko je zde velmi vysoké, protože lichváři mají přemrštěné úrokové sazby. Opatrnost je vždy důležitá.

Jak se vyhnout hotovostní půjčce?

V předchozích odstavcích jsme upozornili na rizika nebankovních hotovostních půjček, které nemusí nabízet ty nejvýhodnější úvěrové podmínky, proto se snažte brát tyto úvěry jako poslední možnou alternativu, když před vámi v bance zavřeli dveře.

 • Naše první rada zní: Vytvářejte si finanční rezervu, šetřete, dobře hospodařte s penězi a neutrácejte každou korunu z výplaty.
 • Naše druhá rada zní: Kupujte jen to, co si můžete reálně dovolit.
 • Naše třetí rada zní: Nemyslete si, že vám půjčka nebo úvěr mohou dlouhodobě pomoci. Primárně vám hotovostní půjčka na ruku pomůže, když s jeho pomocí vyřešíte tíživou finanční situaci, ale poté bude váš rozpočet zatěžovat ještě dlouho. Lepší alternativou k hotovostní půjčce na ruku může být například rychlá půjčka bez registru.
 • Naše čtvrtá rada zní: Vyhněte se extrémně nevýhodným půjčkám. Nevěrohodní poskytovatelé (se kterými se zde nesetkáte) nahrazují hotovostní půjčkou spotřebitelské úvěry a jsou často lichvářským finančním produktem, který je poskytován pouze za účelem získat od spotřebitele podstatně vyšší částku peněz, než si původně půjčil.

Náš TIP: Potřebujete peníze okamžitě? Zde je expres půjčka bez doložení příjmu a bez poplatku předem.

Časté dotazy

Je hotovostní půjčka na ruku vhodná i pro osoby s exekucí?

Pokud jste si jistí, že vám měsíčně zbývá dostatek finančních prostředků na splátku hotovostní půjčky, pak skutečně nevadí ani exekuce. Je však na vás, abyste si žádost o úvěr dostatečně rozmysleli.

Jaký je postup, když chci zažádat o půjčku?

Postup je velmi jednoduchý, stačí vyplnit formulář se žádostí o půjčku, kde uvedete pouze základní osobní informace, následně vás kontaktuje věřitel a od něj se dozvíte více podrobností včetně úvěrových podmínek.

Kdo může o hotovostní půjčku žádat?

O hotovostní půjčku na ruku může žádat opravdu téměř každý. Proces schvalování a scoringu dlužníka je velmi jednoduchý a jen minimum žádostí je nakonec zamítnuto. Každý dluh však musí být nakonec splacen, mějte tak k dispozici dostatek volných finančních prostředků na případnou splátku půjčky.

Opravdu mi mohou být peníze vyplaceny i na ruku? Jakým způsobem?

Ano, zakládáme si na důvěryhodnosti a neříkáme nic, co by nebyla pravda. O půjčku můžete žádat i bez účtu a peníze vám buď doveze kurýr nebo si je vyzvednete na některém z široké sítě kontaktních míst.

Jsou problémem negativní záznamy v registrech dlužníků?

Samozřejmě záleží, čeho se negativní záznamy ve vaší úvěrové historii týkají, drobné prohřešky v úvěrové historii však problémem nejsou.

Jaké jsou úvěrové limity?

V prvé řadě jde o to, který typ hotovostní půjčky si vyberete. Rychlou hotovostní půjčku charakterizuje nízký úvěrový rámec řádově v tisících korun. Vezmete-li si však dlouhodobou hotovostní půjčku, která se může splácet i prostřednictvím splátkového kalendáře, můžete dosáhnout až na statisíce korun.

Jsou úvěrové podmínky hotovostní půjčky na ruku skutečně tak nevýhodné?

Záleží samozřejmě na individuálním posouzení vaší bonity. O tento typ půjček však většinou žádají klienti, kteří nemají perfektní úvěrovou historii, pro věřitele se tak jeví rizikověji a z toho důvodu je obvykle charakterizují horší úvěrové podmínky. Věřitelé si tak kompenzují větší riziko nesplácení úvěru ze strany dlužníka.

Proč využít hotovostní půjčky na ruku?

 • K žádosti není třeba bankovní účet: Nemáte bankovní účet, nebo je na něj vedena exekuce? S hotovostní půjčkou to nevadí. Abyste mohli čerpat peníze, účet nepotřebujete, protože vám budou vyplaceny na ruku.
 • Nízký příjem není problém: Poskytovatelé hotovostní půjček obvykle nevyžadují potvrzení o výši příjmů. Nechcete nebo nemůžete prokázat svůj příjem? Žádný problém.
 • Není vyžadovaná zástava: Hotovostní půjčky na ruku jsou nezajištěné půjčky, což znamená, že po vás věřitel nebude požadovat zástavu v podobě nemovitosti ani jiných například movitých věcí.
 • Snadná žádost přes internet: Ačkoliv jsou peníze vypláceny hotově, žádost lze snadno vyplnit online a posléze se už jenom domluvit na tom, jakým způsobem si peníze převezmete.
 • Peníze můžete využít, jak uznáte za vhodné: Nikdo se vás nebude ptát, jakým způsobem hotovostní půjčku využijete. Jedná se o neúčelové půjčky. Ať už chcete uhradit neočekávané výdaje za energie, koupit nový domácí spotřebič nebo si zaplatit dovolenou, je to věřiteli v podstatě jedno.

Hodnocení:

4.8 z 5 - (5 hlasů)
Back To Top