skip to Main Content

Půjčka na OP

Bez doložení příjmu jen s občankou

 • Peníze můžete využít na cokoliv chcete
 • Peníze dostanete ihned na účet i na ruku
 • Snadné vyřízení
Malá půjčka
1 000 - 10 000 Kč
Splatnost: 1 - 30 dní
 • Bez potvrzení o příjmů
 • Bez nahlížení do registrů
 • Vyřízení komplet online
 • Okamžité schválení
Velká půjčka
10 000 - 300 000 Kč
Splatnost: 1 - 84 měsíců
 • Půjčka bez registrů
 • Schválení už do 15 minut
 • Stačí minimální příjem
 • Nemusíte byt zaměstnanec

Půjčka na občanský průkaz: Jak o ni jednoduše zažádat?

Na konci měsíce se mnoha lidem na výpisu z účtu objeví nepříjemná zpráva. Pokud nutně potřebujete peníze, půjčit si od příbuzných bez úroků je luxus, který si nemůže dovolit jen tak někdo. A pokud se chcete vyhnout vyplňování několika formulářů v bance, vězte, že existuje jednodušší řešení. Ale ne vše, co je snadno dostupné, je také pohodlné, právě naopak. V tomto článku se dozvíte vše o půjčkách na občanku a jejich výhodách a nevýhodách.

Půjčka na OP ihned a hotově

Půjčka na OP ihned na účet i na ruku

Půjčka na občanský průkaz je typ půjčky, kterou lze sjednat pouze na základě občanského průkazu a nepotřebujete k ní žádné další dokumenty, jako je doklad o příjmu, účel použití finančních prostředků, můžeme ji tak zařadit i mezi půjčky bez doložení příjmů. Půjčky na občanský průkaz většinou poskytují nebankovní společnosti jako menší online úvěry, výjimkou však nejsou ani půjčky na ruku. Žádáte-li o půjčku online stačí vyplnit číslo občanky spolu s dalšími osobními údaji do formuláře žádosti.

Peníze na občanský průkaz lze za určitých okolností získat i v bance, a to i poměrně rychle. Nejedná se však o okamžitou půjčku pro dlužníky – v takovém případě obvykle musíte mít vysokou bonitu, což banka pozná na základě vašich pohybů na účtu.

Půjčky od soukromých osob pak je obvykle také možné sjednat jako půjčku na OP, běžně jsou nabízeny prostřednictvím inzerce ve formě půjčky na směnku ihned. Bankovní a nebankovní půjčky na občanský průkaz jsou však mnohem častější – a častokrát i výhodnější.

Stručná charakteristika půjčky na občanský průkaz

V rámci nebankovních půjček je možné získat různé typy úvěrů, k jejichž vyřízení potřebujete pouze občanský průkaz. Může se jednat například o bezúčelové půjčky na cokoliv s kratší dobou splatnosti, ale také o větší spotřebitelské úvěry, které lze využít například na zaplacení vybavení domácnosti nebo na nečekané výdaje.

Jednou z velkých výhod půjčky na občanský průkaz je jejich dostupnost. Na trhu je jich opravdu hodně a není problém je sehnat – často se jedná také o půjčky bez registru. To neznamená, že by poskytovatel úvěru do registrů dlužníků nenahlížel, prohřešky v úvěrové historii žadatele však obvykle nejsou problémem. Stačí vyplnit formulář nebo poslat textovou zprávu a peníze můžete mít na účtu ještě týž den, u některých společností dokonce během několika minut. Pokud přesně víte, co potřebujete, například se vám náhle porouchala pračka a vy nemůžete čekat, než na ni našetříte, půjčka na OP vám může vytrhnout trn z paty. Je to praktické řešení bez hromady papírování.

Na druhé straně obvykle charakterizují půjčky na občanku vysoké úroky. V minulosti jste se mohli setkat s nabídkami, za které jste museli zaplatit až dvakrát tolik, nyní by takové jednání bylo nezákonné – nebankovní úvěrový trh podléhá regulaci ze strany ČNB. To však neznamená, že úrokové sazby jsou malé. Spolu s poplatky můžete na půjčce přeplatit i více než 30 % vypůjčené částky. Doba splatnosti u těchto úvěrů navíc bývá velmi krátká, obvykle měsíc. Nemusí být ovšem nejjednodušší odložit z jedné výplaty vypůjčenou částku i s úroky. Pokud máte negativní záznam v registru dlužníků a spoléháte na to, že půjčku na OP bez doložení příjmu určitě dostanete, pravděpodobně uspějete, ale nespoléhejte na to 100%, nemusí to být pravda. Záleží na věřiteli, a pokud se rozhodne vám půjčku poskytnout, bude s vámi jednat jako s rizikovým klientem a půjčku dostanete pouze s velmi vysokým RPSN.

Výhody půjček na občanku

 • Díky rychlému vyřízení půjčky, a to i online, je velmi snadné si půjčit peníze na občanský průkaz. Peníze lze přitom získat od několika nebankovních subjektů. Klienti s lepší bonitou mohou získat úvěr dokonce i v bance.
 • Velmi oblíbené jsou také krátkodobé a menší půjčky, například online nebo SMS půjčky, které lze sjednat ihned nebo bez dlouhého čekání.
 • Některé nebankovní společnosti poskytují půjčky pro méně bonitní klienty, například půjčky pro nezaměstnané.
 • Potřebujete-li získat peníze v hotovosti, máte možnost si sjednat i půjčku na OP na ruku.

Nevýhody půjček na občanku

 • Pokud si chcete půjčit například rychlou půjčku bez registru a doložení příjmu, jedná se většinou pouze o nebankovní půjčky s vysokým úrokem.
 • Půjčku od banky mohou získat pouze bonitní klienti s dostatečným příjmem, a to většinou pouze v případě, že u dané banky máte účet a jste trvale zaměstnáni.
 • Půjčky na OP jsou často pouze menšími úvěry, například mikropůjčky nebo malé půjčky s kratší dobou splatnosti, poskytovatelé větších půjček obvykle vyžadují další dokumenty.
Tip: OSVČ a podnikatelé to mají těžší!Pro některé instituce je obtížné poskytovat úvěry pouze na základě průkazu totožnosti, zejména živnostníkům a podnikatelům. V takovém případě se připravte na to, že budete muset bance doložit své příjmy, například daňovým přiznáním.

Bankovní půjčky na OP

Druhou možností je vzít si půjčku na OP v bance, kde máte účet již delší dobu a kam vám chodí pravidelný příjem. Samozřejmě nemusí jít jen o příjmy ze zaměstnání, ale také z podnikání a samostatně výdělečné činnosti.

Obvykle si pak můžete půjčit i vyšší částky, nejčastěji ve formě spotřebitelských úvěrů v řádu desítek tisíc až stovek tisíc korun. Standardně se obejdete i bez prokazování příjmu, protože vám banka peníze vyplatí na základě vašich pohybů na účtu, od kterých se odvíjí limit úvěru. V případě některých bank vám tímto způsobem poskytnou dokonce i hypotéku.

Kontokorentní úvěr a kreditní karta

V případě kontokorentu nebo kreditní karty se jedná o půjčky s úvěrovým limitem, do jehož výše si můžete půjčit prakticky na cokoli. Vzhledem k tomu, že výše půjčky se pohybuje v řádech jednotek až desetitisíců korun, je vyřízení bezproblémové a někdy dokonce na místě pouze s občanským průkazem.

Doba splácení není pevně stanovena a v závislosti na podmínkách banky je možné splácet prostředky na účet nebo kreditní kartu ve splátkách.

Půjčky jsou bezúčelové, ale banka si stejně jako u větších půjček žadatele prověří, a tak si kontokorentní úvěr ani kreditní kartu nezřídí například nezaměstnaní nebo osoby se záznamem v registru dlužníků.

Vyberte si to opravdu nejlepší

Kroky osoby bez peněz, kterou banka odmítla, budou pravděpodobně směřovat k nebankovní instituci. Ani nebankovní instituce však není charitou, která by nezohledňovala váš příjem. Pokud si zřídíte půjčku na občanku bez jakéhokoliv dalšího dokladu – například doložení příjmů – představujete pro nebankovního poskytovatele velké riziko, které se nevyhnutelně projeví ve výši úroků a celkové výši RPSN.

I když reklamy znějí krásně a tváří se, jako by získání půjčky bylo naprosto snadné a (co hůř) naprosto výhodné, není to vždy pravda. Ve vlastním zájmu vám doporučujeme na první pohled pozitivní reklamy ignorovat. Skutečnost je často opačná. Doporučujeme využít internetu a zkusit například podat několik nezávazných žádostí o půjčku na OP – případně využít srovnávače půjček na občanský průkaz. Vyčkejte na konkrétní nabídky půjček a poté si vyberte tu, která je pro vás nejvýhodnější.

Půjčku na OP je tedy možné získat, ale připravte se na to, že budete znevýhodněni obvykle horšími úvěrovými podmínkami. Zároveň mějte na paměti, že budete muset vše splatit. Věnujte tedy svou pozornost a energii především vydělávání peněz, a na půjčky na OP se spoléhejte až jako na poslední možnost.

Časté dotazy

Opravdu mi stačí ke sjednání úvěru pouze občanský průkaz?

Ano. Abyste mohli podat žádost o půjčku na občanku, stačí vám skutečně pouze průkaz totožnosti. Nemusíte se bát, že byste museli prokazovat příjmy nebo dokládat účel sjednaného úvěru.

Jak dlouho trvá sjednání půjčky na OP na účet?

Vzhledem k tomu, že vás nebude úvěrový poskytovatel nijak dlouho prověřovat ani zkoumat vaši bonitu, můžete získat půjčku ihned na účet nebo v hotovosti už za pár minut od podání žádosti o úvěr.

Může mi být žádost o půjčku na OP zamítnuta?

V některých případech může dojít k zamítnutí vaši žádosti. Jedná se však o minimum případů a obvykle je důvodem k zamítnutí zejména opakované nesplácení dluhů v minulosti.

Co mám dělat, pokud nemůžu půjčku splatit v termínu?

V prvé řadě je nutné obratem kontaktovat poskytovatele úvěru a nestrkat hlavu do písku. Ten už se s vámi bude snažit domluvit na nějakém schůdném řešení pro obě strany. Nejčastěji se jedná o posunutí termínu splátky za poplatek.

Jakou částku si mohu na občanku půjčit?

Většina půjček na OP spadá do kategorie tzv. mikroúvěrů. To znamená, že si půjčíte nejčastěji částku do 30 tisíc korun. Vyšší půjčky na občanku nabízejí například banky, tam už se však neobejdete bez skvělé bonity. Vyzkoušet také můžete půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku, kde je větší pravděpodobnost schválení.

Jak dlouho se půjčka na občanský průkaz splácí?

Dobá splácení mini půjček na občanku se nejčastěji pohybuje od 1 do 30 dnů. Půjčka je obvykle splácena prostřednictvím jediné splátky – vypůjčená částka + úroky.

Hodnocení:

5 z 5 - (3 hlasy)
Back To Top