skip to Main Content

Potřebujete si půjčit finanční prostředky a zvažujete půjčku na směnku? Tuto formu půjčky si můžete zajistit od nebankovní finanční společnosti i od soukromé společnosti. Dejte si ale dobrý pozor, u koho si svou půjčku sjednáte. Vyvarujte se lichvářů, kteří se budou snažit na vás jen zbohatnout. Dobře si prověřte, u koho si půjčku sjednáváte, jaké má úročení a zda má směnka veškeré potřebné náležitosti. Pokud máte možnost, směnku si raději připravte sami.

Půjčka na směnku od lichváře

Jak vybírat půjčku na směnku

Při výběru půjčky chtějte vědět, kolik peněz dostanete, jaký je úrok a kolik máte nakonec zaplatit. I pokud se vám takto půjčka bude zdát v pořádku, je určitě namístě zeptat se na další postup, pokud směnku nezvládnete splatit včas. V takovém případě vám totiž často hrozí vysoké penále či soudní řízení. Datum i částka by měly být ve směnce jednoznačně uvedeny, aby nemohlo dojít k pochybení na vaší straně.

Pozor na půjčky od lichváře

Lichvář je dnes často vnímán až hanlivě. Jako lichva se totiž často označují nevýhodné půjčky s extrémně vysokým úročením, které žadatele přivedou až k osobnímu bankrotu. Rozhodně tomu ale tak nemusí být. Jako lichvář se může označovat i jakýkoliv člověk, který vám nabídne půjčku. Hledejte o něm informace na internetu, případně se ptejte i ve svém okolí. Dobře si promyslete, kolik peněz přesně potřebujete a zbytečně si nepůjčujte více než musíte.

Možná úskalí půjčky od lichváře

Půjčky od lichváře mohou být výhodné i nevýhodné, záleží na tom, pro jakou půjčku se konkrétně rozhodnete. Jestliže máte možnost, půjčujte si jen od prověřených osob, se kterými ve vašem okolí mají již dobré zkušenosti. Úskalí půjčky od lichváře se skrývá ve vysokém úročení. Na druhou stranu tato půjčka bude jistě rychleji vyřízená než půjčka v bance nebo od finanční společnosti. Nejčastěji se vyplácí v hotovosti na ruku.

Hodnocení:

5 z 5 - (2 hlasy)
Back To Top